ipek-hali

İpek halılarının kalitesini ipliklerinin cinsi ,dokuma düğüm sıklıklıları ve desen, renk ve boyası belirlemektedir. İpek halılarında kullanılan boya suyla temas ettiğinde çözülebilir. Dolayısıyla İpek Halı Yıkama Önemli bir Husustur. İpek Dokuma halılarında iki türlü boya kullanılmaktadır. Kök boyası ve kimyasal boyalar. Kök boyası çeşitli kimyasal boyalara göre daha canlı görünen bir boya türüdür, daha parlak bir görünüm verir. Her iki boyanın da kullanıldığı İpek el dokuma halılarının yıkanması işleminde tecrübeli olunmazsa geri dönüşümü olmayan problemler çıkabilmektedir. Bu sebeple İpek el dokuma halılarınızı kesinlikle profesyonel halı yıkama firmalarına yıkatmanızı tavsiye etmekteyiz. İpek El dokuma halılarının boyası yıkama işlemi esnasında birbirine karışırsa veya solarsa çaresi yoktur.
Halılarınızı yıkatacağınız firma bu garantiyi size verebilmelidir. Gaziantep Temizlik Merkezi olarak bu garantiyi sizlere veriyoruz. Ayrıca bu halıları evinizde silmekte oldukça sakıncalıdır. Yaptığımız Analizler Sonucunda Yıkamak için aldığımız daha önceden boyası karışmış veya solmuş halıların %50 ‘si profesyonel olmayan halı yıkama firmalarında olmuşsa % 50′ si de evlerde yanlış veya bilinçsiz temizleme esnasın da bozulmuş olduğunu görmekteyiz. Oldukça büyük paralar harcayarak aldığınız veya senelerce titizlikle sakladığınız İpek el dokuma halınızı yıkatırken, iyi temizlenmediği bir yana halınız çok ciddi zararlar görebilir. Halılarınızı bize yıkatmasanız da bilgi almak için iletişim bölümümüzden bizlere ulaşabilirsiniz.

İpek Halısı Yıkama İşlemi

İpek halılarını kesinlikle tek tek yıkıyoruz. İpek Yün halılar diğer halılara nazaran daha kalın halılardır ve daha çok toz, kir ve halı akarı içermektedirler. Önçelikle kaba kir ve tozlarından arındırdığımız halıları otomatik makinamızda yıkadıktan sonra hemen sıkma makinesinde sıkıyoruz. İpek El dokuma halılarının yıkama işlemlerini yapan personellerimiz tecrübeli olduğundan hiç bir sorunla karşılaşmamaktayız. Bu halıları temiz yıkamak kadar problemsiz yıkamakta önem taşımaktadır.
İpek Halı Yıkama Uzmanlık İster, Firmamıza Danışmadan Halılarınızı Yıkatmayınız..Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.