kilim

Kilimler her zaman daha değerli ve diğer halılara nazaran daha hassastırlar.Zarar  görmemeleri için  kullanım esnasında çok dikkat etmek gerekir.Aynı dikkat silme ,temizleme ve yıkama işlemi esnasında da gerekmektedir.Kilimler çoğunlukla yünden dokunarak yapılmakta ve renkleri kök boya olması sebebiyle en çok suya temas ettiğinde zarar görmektedir.Bilinçsiz veya kilimi tanımayan bir halı yıkama firmasına kilim yıkatırsanız olumsuz veya telafisi imkansız sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.Kilim yıkama işlemi normal bir makine halısı yıkama işlemi gibi değildir.Siz muşterilerimize tavsiyemiz kilim yıkatacağınız halı yıkama firmasını çok iyi araştırın.İnternet üzerinden ulaştığınız her firma gerçek halı yıkama firması değildir.
Kök boyası ile boyalı olan kilimler renk sabitleyici kullanılmadan yıkanmamalıdır. İpek karışımlı veya ipek olan kilimler normal halı yıkama şampuanları ile yıkanırsa büyük ölçüde zarar görür. Gaziantep Temizlik Merkezinde yıkanan kilimleriniz cinsine göre ayırılıp gerekli yıkama tekniği tesbit edildikten sonra yıkanmaktadır. Bu nedenle olası hiçbir problem ile karşılaşmamaktayız.
Kilimlerinizi evinizden teslim alan personelimiz cinsine göre kiliminize uygulanacak yıkama tekniği hakkında size bilgi verecektir.Gaziantep Temizlik Merkezinde  halı ve kilim  temizleme işlemi, özellikle el yapımı kilimler  için uygun yıkama teknikleri bulunmaktadır.


Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.