SHAGYY-HALI

Shaggy halılar diğer makine halılarına nazaran daha zor temizlenen halı çeşitidir. Shaggy türü halılar diğer makina halılarından farklı olarak iki ayrı yıkamadan geçmektedir. Normal bir yıkama yapıldığında ipliklerinde sertleşme olmaktadırki bu da hem halınızı alma sebebinizi ortadan kaldırır, hem de sizi rahatsız eder.

Gaziantep Temizlik Merkezi olarak shaggy halıları üç çeşite ayırıp herbirine uygulanan yıkama tekniğini farklı uyguluyoruz. tabiki buda zamanla tecrübe kazanılarak olacak bir iş. Kısa tüylü shaggy , uzun tüylü shaggy ve ipek karışımlı shaggy. Sizde halılarınızı yeni açılmış halı yıkamaların sizin halınız üzerinde tecrübe kazanmalarına izin vermeyin 13 yıllık tecrübe ile çalışın içiniz rahat etsin.

Kök boyalı halılarda leke için ilk müdehale

• Leke meydena gelir gelmez hemen müdahale ediniz. aksi taktirde lekeyi çıkarmak zor olacağı gibi bazı durumlarda mümkün olmayacaktır.

• Leke çıkartmanın ana prensibi ola bildiğince kirleticiyi ilave malzemelere ihtiyaç duymadan halıdan uzaklaştırmak olmalıdır. dolayısıyla herhangi bir kimyasal madde uygulanmasına başlanmadan önce olabildiğince leke halıdan emilmelidir
• Temizlik esnasında asla lekeninüzerine bastırarak ovmayınız Bu lekenin halının içine daha fazla işlemesine neden olacaktır.

• Leke çıkartma işleminde eğer halı şampuanı kullanılıyorsa sadece şampuanın köpüğü kullanılmalıdır. asla şampuan direkt veya su ile kullanılmaz. Çünkü bu maddeler kirletici görevi yapacaktır.

• Leke silinirken lekeyi dış çevresnden merkeze doğru temizleyiniz leke çıkartma işleminin başarısı için dağılmadan temizlenmesi çok önemlidir.Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.